Jubileusz 120-lecia MHK

Konkurs fotograficzny JESTEM KRAKÓW

dodano 13.12.2018 - aktualizacja 24.03.2019
KONKURS PRZEDŁUŻONY DO 18 LUTEGO!

Drogie Krakowianki, drodzy Krakowianie!
Zróbcie z nami coś nadzwyczajnego!
Teraz nadarza się ku temu świetna okazja i nie może Was zabraknąć!

W 2019 roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa dobije sędziwego wieku 120 lat i choć w przypadku instytucji takiej jak Muzeum wydaje się to być zaledwie okres wczesnego dzieciństwa, my postanowiliśmy ten fakt uczcić!
Z tej okazji planujemy szereg inspirujących wydarzeń w przestrzeni miejskiej, o których jeszcze z pewnością usłyszycie. Ich uzupełnieniem będą okolicznościowe wydawnictwa, a wśród nich publikacja Jestem Kraków. Krakowianie wczoraj i dziś. Będzie to niezwykły album – lustro, w którym chcemy zaprezentować 120 podobizn ludzi związanych z Krakowem, żyjących na przełomie XIX i XX w. Zostaną one zestawione z ich współczesnymi odbiciami – zdjęciami wykonanymi obecnie, będącymi aktualnymi odpowiednikami dawnych wizerunków. W publikacji znajdą się zarówno portrety indywidualne, fotografie grupowe, jak i sceny rodzajowe.

Muzeum jest instytucją, która od 120 lat snuje opowieść o Krakowianach – mieszkańcach miasta, dlatego też bardzo zależy nam na włączeniu Was – współczesnych Krakowian - w ten projekt. Stąd pomysł na konkurs, do którego wytypowaliśmy 20 historycznych fotografii. Chcemy, abyście biorąc w nim udział stworzyli ich dzisiejsze odpowiedniki. Zależy nam szczególnie na twórczym odzwierciedleniu sytuacji przedstawionej na zdjęciu, z uwzględnieniem dzisiejszych realiów, a nie na dosłownej rekonstrukcji wizerunku z przeszłości. Nadesłane prace zostaną poddane ocenie jury, a zwycięskie zdjęcie z każdej kategorii zamierzamy opublikować w jubileuszowym albumie. Dodatkowo nagrodami rzeczowymi będą: album, dwuosobowe karty wolnego wstępu do wszystkich oddziałów, wydawnictwa i gadżety MHK Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w tym konkursie, będą mieli swój niemały wkład w świętowanie jubileuszu Muzeum, które na co dzień nieustannie przypomina Krakowianom o ich dziedzictwie i przeszłości.
Prace laureatów i osób wyróżnionych zostaną udostępnione na muzealnej stronie internetowej w postaci wirtualnej wystawy.
Na prace konkursowe czekamy do 18 lutego 2019 r.

ZAŁĄCZNIK NR 1

Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl

- KOMUNIKAT! - Fabryka Schindlera

Odwołanie spotkania "Głosy Mieszkańców. Upamiętnianie KL Plaszow jako dialogi w świecie wartości"

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za udział i Państwa wypowiedzi na spotkaniu „Głosy Mieszkańców” w dniu 19 marca 2019 r. Jako Muzeum Krakowa jesteśmy przekonani, że działania w przestrzeni miejskiej należy prowadzić w dialogu i poszukiwać konsensu.

Odnotowujemy z satysfakcją ilość głosów, które padły na ostatnim spotkaniu. Niestety wiele ze zgłoszonych przez Państwa oczekiwań i postulatów w swoim zakresie wykraczało poza kompetencje Muzeum. Będąc instytucją, która poważnie traktuje
współuczestników debaty, chcemy być możliwie najlepiej przygotowani do odpowiedzi na Państwa głosy.

Dlatego, aby móc się możliwie najlepiej przygotować do kolejnego spotkania, z przykrością musimy odwołać spotkanie w dniu 26 marca br. w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa.
Bardzo prosimy o powiadomienie o tym wszystkich zainteresowanych.

Jesteśmy przekonani, że czas do kolejnego spotkania pozwoli by nasz dialog był bardziej owocny.
- KOMUNIKAT! -

Fabryka Schindlera - zmiana godzin otwarcia

Szanowni Państwo, Fabryka Schindlera pozostaje otwarta dla zwiedzających przez cały 2019 rok. Od 1 marca 2019 zmieniają się jednak godziny otwarcia
Archiwum komunikatów