Wydarzenia

Kamienica Hipolitów

Dzwięki zegarów w Kamienicy Hipolitów

dodano 23.04.2016 - aktualizacja 25.03.2019
Zapraszamy do Kamienicy Hipolitów, w której podczas zwiedzania wystawy Dom mieszczański można posłuchać dźwięków wygrywanych przez zebrane tam zegary. 
W pokoju kolekcjonera na pierwszym piętrze usłyszymy bicie dzwonków oraz gongi kilku wybranych zegarów, a także bardzo charakterystyczny dźwięk dawnego  budzika, zwanego w zegarmistrzowskim żargonie  „szarpakiem”. Na drugim piętrze natomiast można posłuchać  nagrania kilku dawnych metalowych płyt.  Pozytywka była kiedyś obowiązkowym wyposażeniem mieszczańskiego domu. Usłyszymy między innymi Marsz Radetzky’ego oraz słynną kolędę Cicha noc.

Zapraszamy do odwiedzenia Kamienicy i posłuchania próbki "na żywo" oraz online.
Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
10:00 - 19:00
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl

- KOMUNIKAT! - Fabryka Schindlera

Odwołanie spotkania "Głosy Mieszkańców. Upamiętnianie KL Plaszow jako dialogi w świecie wartości"

Szanowni Państwo, 
 
Bardzo dziękujemy za udział i Państwa wypowiedzi na spotkaniu „Głosy Mieszkańców” w dniu 19 marca 2019 r. Jako Muzeum Krakowa jesteśmy przekonani, że działania w przestrzeni miejskiej należy prowadzić w dialogu i poszukiwać konsensu.
 
Odnotowujemy z satysfakcją ilość głosów, które padły na ostatnim spotkaniu. Niestety wiele ze zgłoszonych przez Państwa oczekiwań i postulatów w swoim zakresie wykraczało poza kompetencje Muzeum. Będąc instytucją, która poważnie traktuje
współuczestników debaty, chcemy być możliwie najlepiej przygotowani do odpowiedzi na Państwa głosy.
 
Dlatego, aby móc się możliwie najlepiej przygotować do kolejnego spotkania, z przykrością musimy odwołać spotkanie w dniu 26 marca br. w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa. 
Bardzo prosimy o powiadomienie o tym wszystkich zainteresowanych.   
 
Jesteśmy przekonani, że czas do kolejnego spotkania pozwoli by nasz dialog był bardziej owocny. 
- KOMUNIKAT! -

Fabryka Schindlera - zmiana godzin otwarcia

Szanowni Państwo, Fabryka Schindlera pozostaje otwarta dla zwiedzających przez cały 2019 rok. Od 1 marca 2019 zmieniają się jednak godziny otwarcia
Archiwum komunikatów