Wydarzenia

26.04.2019 kalendarium 31
Ulica Pomorska

Gra miejska "Wszyscy jesteśmy żołnierzami"

dodano 12.02.2019 - aktualizacja 25.03.2019
Wszyscy jesteśmy żołnierzami jest historyczną grą miejską. Towarzyszy ona wystawie czasowej Pomyśl o pseudonimie dla siebie, prezentowanej w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w oddziale „Fabryka Schindlera” oraz wydarzeniu „Dni Pamięci Ofiar Gestapo” organizowanemu w oddziale „Ulica Pomorska”. 

Kiedy: 26 kwietnia 2019, 10:00-17:00
Gra będzie przebiegać w najbliższym rejonie centrum Krakowa. Szczegółowe informacje na temat miejsca startu, każdy zespół otrzyma po zgłoszonej rejestracji. 
Gra tematycznie nawiązuje do dziejów II Rzeczpospolitej oraz konspiracji w Krakowie w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939–1945. Skierowana jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i wszystkich klas szkół średnich wraz z nauczycielami. 
Gracze, podzieleni na maksymalnie 6-osobowe zespoły, wcielą się w postacie które w 1939 r. miały od 14 do 16 lat. Okres ich dorastania oraz wczesnej młodości przypadł na czas II wojny światowej.
Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami wymagającymi wykazania się dużą wyobraźnią, umiejętnością wyciągania wniosków i praktycznym zastosowaniem uzyskanych informacji. Tłem dla gry jest głównie ponura rzeczywistość okupowanego Krakowa. Uczestnicy będą mogli doświadczyć, jak ich rówieśnicy sprzed ponad 75 lat traktowali niebezpieczeństwo jako wyzwanie połączone ze służbą i bezinteresownym poświęceniem dla innych i ojczyzny. 
Dla najlepszych drużyn przewidziane zostały nagrody rzeczowe i wydawnictwa muzealne.

Gra została opracowana we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Krakowie.
Rejestracja 6-osobowych zespołów do gry pod nr tel. 12 633 14 14 lub na adres gry@mhk.pl
 
Mail ze zgłoszeniem należy przesłać na adres gry@mhk.pl  do 23 kwietnia 2019 r. Zgłoszenie powinno zawierać: imiona i nazwiska uczestników, wiek uczestników, nazwę drużyny, numer telefonu komórkowego lidera zespołu oraz adresy mailowe członków drużyny. Jedna drużyna może składać się maksymalnie z 6 osób.
 
Gra miejska przygotowana we współpracy z IPN w Krakowie, Tomasz Stachów (MHK), Michał Masłowski oraz Dariusz Gorajczyk (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie) 

REGULAMIN
Przejdź do wystawy
Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
10:00 - 19:00
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl

- KOMUNIKAT! - Fabryka Schindlera

Odwołanie spotkania "Głosy Mieszkańców. Upamiętnianie KL Plaszow jako dialogi w świecie wartości"

Szanowni Państwo, 
 
Bardzo dziękujemy za udział i Państwa wypowiedzi na spotkaniu „Głosy Mieszkańców” w dniu 19 marca 2019 r. Jako Muzeum Krakowa jesteśmy przekonani, że działania w przestrzeni miejskiej należy prowadzić w dialogu i poszukiwać konsensu.
 
Odnotowujemy z satysfakcją ilość głosów, które padły na ostatnim spotkaniu. Niestety wiele ze zgłoszonych przez Państwa oczekiwań i postulatów w swoim zakresie wykraczało poza kompetencje Muzeum. Będąc instytucją, która poważnie traktuje
współuczestników debaty, chcemy być możliwie najlepiej przygotowani do odpowiedzi na Państwa głosy.
 
Dlatego, aby móc się możliwie najlepiej przygotować do kolejnego spotkania, z przykrością musimy odwołać spotkanie w dniu 26 marca br. w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa. 
Bardzo prosimy o powiadomienie o tym wszystkich zainteresowanych.   
 
Jesteśmy przekonani, że czas do kolejnego spotkania pozwoli by nasz dialog był bardziej owocny. 
- KOMUNIKAT! -

Fabryka Schindlera - zmiana godzin otwarcia

Szanowni Państwo, Fabryka Schindlera pozostaje otwarta dla zwiedzających przez cały 2019 rok. Od 1 marca 2019 zmieniają się jednak godziny otwarcia
Archiwum komunikatów