03.04.2019 kalendarium 31
Jubileusz 120-lecia MHK

Liczy się to JAK… zaangażowanie i współpraca w Muzeum Liverpoolu.

dodano 07.03.2019 - aktualizacja 20.03.2019
3 kwietnia (środa) o 17:00 zapraszamy na wykład Janet Dugdale (dyrektor Muzeum Liverpoolu) pt.  It’s HOW we do it that matters: curiosity and collaboration in the Museum of Liverpool.

Świadome, odpowiednie i znaczące współczesne muzeum musi być zwrócone na zewnątrz, sprawne, przyjazne i otwarte na wszelką współpracę. Prezentacja będzie się starała zilustrować jak te postulaty realizowane są w Muzeum Liverpoolu, które udostępniono publiczności na nowo w 2011 roku. Zaangażowanie, wchodzenie w interakcje, próba rozumienia zmian społecznych stanowią podstawę idei, dzięki której instytucja w krótkim czasie przyciągnęła ponad 5 milionów odbiorców. Janet Dugdale dzięki wykorzystaniu studium przypadku postara się zdefiniować pracę instytucji. Zilustruje  również jak pozytywne podejście wraz  z odpowiednim zestawem wartości pomaga tworzyć wystawy, projekty oraz kolekcje. Te metody pracy łączą się z tworzeniem silnych więzi i partycypacji wpływającej niezwykle na własną publiczność.

Janet Dugdale - Dyrektor wykonawcza Narodowego Muzeum Liverpoolu. Historyczka, absolwentka studiów muzealniczych na Uniwersytecie w Leicester. Szczególnie zainteresowana ideą partycypacji w muzeach.