Wydarzenia

24.03.2019 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Mały wielki Kraków: Buty od tańca przetarte

dodano 14.03.2019 - aktualizacja 20.03.2019
24 marca o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na wspólny spacer Buty od tańca przetarte w ramach Muzeomanii z cyklu Mały wielki Kraków. Przewodnikiem będzie Grzegorz Szymanowski
Start: Pałac Krzysztofory
Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl

stnieje takie powiedzenie, że ktoś tanecznym krokiem idzie przez życie. Jedno jest pewne: taniec ma niezwykłą moc, która uwalnia się wraz z każdym gestem tańczącego. Podczas spaceru spróbujemy wytyczyć taneczny szlak przez Kraków. Gdzie potajemnie tańczyła królowa Jadwiga? Gdzie tańcowali mieszczanie krakowscy z okazji ślubu siostrzenicy Stefana Batorego? Kto organizował najlepsze potańcówki na Wawelu? Jak płynnie walca tańczyli nasi pradziadkowie w hotelu Grand? Gdzie bawiła się krakowska awangarda? Zapraszamy na spacer, podczas którego zwiedzimy Kraków tanecznym krokiem. 

Mały wielki Kraków
Mały wielki Kraków to cykl spacerów miejskich odkrywających przed uczestnikami zupełnie nowe opowieści i miejsca ukryte w tkance miasta. Tematem wiosenno-letnich przechadzek będzie ruch – rozumiany zarówno jako aktywność fizyczna, zabawy na świeżym powietrzu, jak i sposób poruszania się po mieście, czy... taniec! Nasze spotkania pozwolą przyjrzeć się historii miasta, która odcisnęła trwały ślad na jego wizerunku.
Spacery miejskie dla dzieci w wieku 9–12 lat odbywają się w soboty i niedziele o godz. 11.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc.