Thesaurus Cracoviensis

Mamy Sybillę 2017!

dodano 22.05.2018 - aktualizacja 25.03.2019
Sybilla 2017 MHK, fot. Kamila Buturla
Z przyjemnością informuję, że w poniedziałek (21.05) Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017, w kategorii Inwestycje za otwarcie oddziału Thesaurus Cracoviensis.

Sybilla to najważniejszy konkurs muzealny w Polsce. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz trzeci otrzymało pierwszą nagrodę. Wcześniej nagrodzone były Kraków - czas okupacji 1939-1945 w kategorii Wystawy historyczne za rok 2011 oraz książka Krakowscy artyści i ich sztuka w latach 1939-1945 w kategorii Wydawnictwa za rok 2013.

Thesaurus Cracoviensis: Centrum Interpretacji Artefaktów został otwarty w grudniu 2017 r. Jest to największy studyjny magazyn muzealny w Polsce. Można tam obejrzeć 80% z około 150 tys. muzealiów posiadanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Thesaurus jest otwarty dla publiczności w soboty, w godzinach 10:00-16:00. Z okazji Sybilli 2017 w najbliższą sobotę, 26 maja, wstęp będzie bezpłatny!

Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl

- KOMUNIKAT! - Fabryka Schindlera

Odwołanie spotkania "Głosy Mieszkańców. Upamiętnianie KL Plaszow jako dialogi w świecie wartości"

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za udział i Państwa wypowiedzi na spotkaniu „Głosy Mieszkańców” w dniu 19 marca 2019 r. Jako Muzeum Krakowa jesteśmy przekonani, że działania w przestrzeni miejskiej należy prowadzić w dialogu i poszukiwać konsensu.

Odnotowujemy z satysfakcją ilość głosów, które padły na ostatnim spotkaniu. Niestety wiele ze zgłoszonych przez Państwa oczekiwań i postulatów w swoim zakresie wykraczało poza kompetencje Muzeum. Będąc instytucją, która poważnie traktuje
współuczestników debaty, chcemy być możliwie najlepiej przygotowani do odpowiedzi na Państwa głosy.

Dlatego, aby móc się możliwie najlepiej przygotować do kolejnego spotkania, z przykrością musimy odwołać spotkanie w dniu 26 marca br. w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa.
Bardzo prosimy o powiadomienie o tym wszystkich zainteresowanych.

Jesteśmy przekonani, że czas do kolejnego spotkania pozwoli by nasz dialog był bardziej owocny.
- KOMUNIKAT! -

Fabryka Schindlera - zmiana godzin otwarcia

Szanowni Państwo, Fabryka Schindlera pozostaje otwarta dla zwiedzających przez cały 2019 rok. Od 1 marca 2019 zmieniają się jednak godziny otwarcia
Archiwum komunikatów