Nowy Król Bractwa Kurkowego

dodano 14.05.2018 - aktualizacja 24.03.2019
12 maja na strzelnicy wojskowej na Pasterniku, pod życzliwym okiem majowego słońca, kilkuset wyborowych strzelców spotkało się, by konkurować w zawodach strzeleckich o tytuł Króla Kurkowego. Zgodnie z tradycją, nie tylko Bracia Kurkowi mogli tego dnia wziąć udział w zawodach strzeleckich. Również inne zaproszone osoby z rusznicą w ręku potykały się o dwa dodatkowe puchary: puchar wipowski ufundowany przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz puchar Prezesa Bractwa Kurkowego.

Najcelniejszym okiem spośród braci wykazał się Zbigniew Wolfram, krakowski przedsiębiorca, menedżer, niegdyś asystent prof. Wiktora Bonieckiego, a dziś m.in. właściciel Zakładów Budowy Maszyn i Aparatury im. Ludwika Zieleniewskiego w Krakowie S.A., który został tym samym królem-elektem, a w dniu 9 czerwca zostanie uroczyście intronizowany na Rynku Głównym. Tytuły marszałków wywalczyli mecenas Jan Adam Księżyk i deweloper Andrzej Hojda.

Na tym jednak nie koniec wiadomości o zwycięzcach konkursu. Z przyjemnością bowiem informujemy, iż niepoślednie miejsce wywalczył Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Michał Niezabitowski, zdobywając puchar Prezesa Bractwa Kurkowego. Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zdobył generał brygady Sławomir Kowalski.
Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl

- KOMUNIKAT! - Fabryka Schindlera

Odwołanie spotkania "Głosy Mieszkańców. Upamiętnianie KL Plaszow jako dialogi w świecie wartości"

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za udział i Państwa wypowiedzi na spotkaniu „Głosy Mieszkańców” w dniu 19 marca 2019 r. Jako Muzeum Krakowa jesteśmy przekonani, że działania w przestrzeni miejskiej należy prowadzić w dialogu i poszukiwać konsensu.

Odnotowujemy z satysfakcją ilość głosów, które padły na ostatnim spotkaniu. Niestety wiele ze zgłoszonych przez Państwa oczekiwań i postulatów w swoim zakresie wykraczało poza kompetencje Muzeum. Będąc instytucją, która poważnie traktuje
współuczestników debaty, chcemy być możliwie najlepiej przygotowani do odpowiedzi na Państwa głosy.

Dlatego, aby móc się możliwie najlepiej przygotować do kolejnego spotkania, z przykrością musimy odwołać spotkanie w dniu 26 marca br. w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa.
Bardzo prosimy o powiadomienie o tym wszystkich zainteresowanych.

Jesteśmy przekonani, że czas do kolejnego spotkania pozwoli by nasz dialog był bardziej owocny.
- KOMUNIKAT! -

Fabryka Schindlera - zmiana godzin otwarcia

Szanowni Państwo, Fabryka Schindlera pozostaje otwarta dla zwiedzających przez cały 2019 rok. Od 1 marca 2019 zmieniają się jednak godziny otwarcia
Archiwum komunikatów