Wydarzenia

Relacja z XIV Turnieju Piłkarskiego Muzeów

dodano 15.10.2018 - aktualizacja 25.03.2019
Prof. Andrzej Kulig - zastępca prezydenta Krakowa wręcza Puchar zwycięskiej drużynie
13 października 2018, w Hali Com Com Zone w Nowej Hucie, odbył się XIV Turniej Piłkarski Muzeów im. J. Dobrzyckiego o Puchar Prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego. W tym roku, osiem drużyn piłkarskich, rywalizowało o zwycięstwo w turnieju, zapewniając kibicom sporo emocji i sportowej rywalizacji. Na wyróżnienie zasługuje drużyna Krakowskiego Biura Festiwalowego, w której dzielnie, na bardzo dobrym poziomie sportowym, występowała jedyna w męskim gronie, kobieta. 
 
W pierwszym etapie zawodów rozegrano eliminacje: 
GRUPA A
1. Muzeum Sportu i Turystyki – 9 pkt.
2. Zamek Królewski w Warszawie – 6 pkt.
3. Muzeum Auschwitz - 3 pkt.
4. Edukatorzy Muzeum Auschwitz – 0 pkt.
 
GRUPA B
1. Muzeum Zamek w Łańcucie – 7 pkt. (bramki +8)
2. Kopalnia Soli w Wieliczce – 7 pkt. (bramki +7)
3. Krakowskie Biuro Festiwalowe – 3 pkt.
4. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – 0 pkt.
 
W półfinale nie obyło się bez emocji. W pierwszym meczu, w którym reprezentanci obu drużyn otrzymali po dwie czerwone kartki, Kopalnia Soli w Wieliczce pokonała Muzeum Sportu i Turystyki 2:1, następnie Muzeum Zamek w Łańcucie zremisował z Zamkiem Królewskim  w Warszawie 2 -2, rozstrzygając zawody w dodatkowych seriach karnych  6:5.
 
Pojedynek o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy warszawskimi drużynami, z których lepsze okazało się Muzeum Sportu i Turystyki wygrywając 3:0 z Zamkiem Królewskim.
 
W finałowym meczu, drużyna Kopalni Soli w Wieliczce, debiutująca w krakowskich turniejach, wygrała 2:1 z Muzeum Zamek w Łańcucie, wygrywając tym samym cały turniej.
 
Puchar zwycięskiej drużynie oraz medale dla trzech najlepszych ekip wręczył zastępca prezydenta Krakowa - profesor Andrzej Kulig. W tegorocznym Turnieju dwóch zawodników zasłużyło na miano Króla Strzelców, byli to: Kamil Rembecki z Kopalni Soli w Wieliczce oraz Dariusz Kątnik z Muzeum Zamek w Łańcucie. Obaj strzelili po osiem goli!

Osoba odpowiedzialna: 
Joanna Bogusz, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, j.bogusz@mhk.pl.

REGULAMIN

Pierwszy Turniej Piłkarski Muzeów Krakowskich o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa odbył się w 2004 roku. Jego inicjatorem i pomysłodawcą było Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Wówczas nikt nie spodziewał się, że ta – mająca przede wszystkim u podstawy dobrą zabawę – impreza przerodzi się w coraz ważniejsze wydarzenie nie tylko muzealne. Pierwotnie brali w niej udział wyłącznie zawodnicy krakowscy, z czasem okazało się, że prezydencki puchar wydał się atrakcyjny również  graczom z Warszawy czy nawet ze Słowacji – a liczba drużyn z roku na rok jest coraz większa. 
 
Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
10:00 - 19:00
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl

- KOMUNIKAT! - Fabryka Schindlera

Odwołanie spotkania "Głosy Mieszkańców. Upamiętnianie KL Plaszow jako dialogi w świecie wartości"

Szanowni Państwo, 
 
Bardzo dziękujemy za udział i Państwa wypowiedzi na spotkaniu „Głosy Mieszkańców” w dniu 19 marca 2019 r. Jako Muzeum Krakowa jesteśmy przekonani, że działania w przestrzeni miejskiej należy prowadzić w dialogu i poszukiwać konsensu.
 
Odnotowujemy z satysfakcją ilość głosów, które padły na ostatnim spotkaniu. Niestety wiele ze zgłoszonych przez Państwa oczekiwań i postulatów w swoim zakresie wykraczało poza kompetencje Muzeum. Będąc instytucją, która poważnie traktuje
współuczestników debaty, chcemy być możliwie najlepiej przygotowani do odpowiedzi na Państwa głosy.
 
Dlatego, aby móc się możliwie najlepiej przygotować do kolejnego spotkania, z przykrością musimy odwołać spotkanie w dniu 26 marca br. w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa. 
Bardzo prosimy o powiadomienie o tym wszystkich zainteresowanych.   
 
Jesteśmy przekonani, że czas do kolejnego spotkania pozwoli by nasz dialog był bardziej owocny. 
- KOMUNIKAT! -

Fabryka Schindlera - zmiana godzin otwarcia

Szanowni Państwo, Fabryka Schindlera pozostaje otwarta dla zwiedzających przez cały 2019 rok. Od 1 marca 2019 zmieniają się jednak godziny otwarcia
Archiwum komunikatów