Media o nas

Media o nas

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa tworzy kilkanaście oddziałów, opowiadających historię Krakowa z różnych perspektyw, od średniowiecza do czasów współczesnych. Oryginalny i innowacyjny charakter wystaw jest magnesem dla turystów, a także popularnym tematem materiałów prasowych. Dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa jest to duże wyróżnienie. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi, krajowymi i zagranicznymi informacjami na nasz temat.

TVN.24.pl, 27.06.2013
Żydowski Kraków sprzed kilkuset lat (aut. jś/par)
Mieszkańcy Krakowa i turyści mogą zobaczyć jak społeczność żydowska mieszkała w mieście od XV do połowy XVII w. Wszystko to na specjalnej wystawie w Starej Synagodze.

dziennikpolski24.pl, 27.06.2013
Średniowiecze rekonstruowane techniką cyfrową (aut. AN)
HISTORIA. "Cracovia Iudeorum 3D" - już to połączenie klasycznej łaciny z nowoczesną techniką cyfrową w tytule wystawy otwartej wczoraj w Starej Synagodze (Muzeum Historyczne) robi wrażenie.

Onet.pl, 26.06.2013
Wyjątkowa wystawa 3D poświęcona Żydom (aut. SG)
Od czwartku 27 czerwca w Starej Synagodze na Kazimierzu będzie można oglądać niezwykłą wystawę, także w trójwymiarze, poświęconą średniowiecznemu Krakowowi, a dokładnie ówczesnemu żydowskiemu Kazimierzowi.

dziennikpolski24.pl, 20.06.2013
Pracownia artystki poza upływem czasu (aut. AN)
SZTUKA. Była znaczącą postacią formacji kapistów, wybitną malarką, konsekwentnym pedagogiem akademickim. W tym roku mija 25 lat od śmierci Hanny Rudzkiej-Cybisowej.
krakow.gazeta.pl, 24.02.2013
Na nowohuckie budynki wracają neony. Muzeum daje przykład (aut. Renata Radłowska)
Na odnowionych budynkach w starej części Nowej Huty zapalają się wieczorem neony - wesoło migoczą, są ekskluzywną dekoracją. Nawiązują do dawnych czasów, kiedy było ich więcej.

krakow.gazeta.pl, 12.08.2012
Z realu do wirtualu. Cyfrowe muzeum historyczne (aut. Renata Radłowska)
Dwadzieścia tysięcy obiektów, przede wszystkim fotografię i grafikę, przenosi na nośniki cyfrowe Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Za kilka miesięcy pojawią się w specjalnym portalu, z którego będzie można też je ściągać na domowy komputer.
New York Times, 15.07.2010
New Museum Tells Krakow's Stories of World War II (aut. Ruth Ellen Gruber)
KRAKOW — In the mid-1990s, I took a “Schindler’s List” tour of sites made famous by Steven Spielberg’s Academy Award-winning movie, which recounts how the German businessman Oskar Schindler saved the lives of 1,100 Jews by employing them at his enamelware factory in Krakow during World War II.