Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej RODO, zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym, zapoznać się z REGULAMINEM SKLEPU INTERNETOWEGO, gdzie w Dziale IX zostały zawarte informacje dotyczące ochrony Państwa danych osobowych.

Monografie

Skarby krakowskich klasztorów- tom II

Autor: Janusz Tadeusz Nowak, Witold Turdza Miejsce wydania: Kraków, rok wydania: 2012, liczba stron: 398, format: 22 cm x 30,5 cm
- 55.00 -
Skarby krakowskich klasztorów- tom II W ramach cyklu corocznie byłyby prezentowane zbiory jednego z klasztorów. Cykl został zainaugurowany w 1992r. wystawą poświęconą zbiorom zgromadzenia kapucynów. W latach następnych pokazano:

- cystersów w Mogile (1993)
- karmelitów trzewiczkowych na Piasku (1994)
- księży kanoników regularnych  przy kościele Bożego Ciała (1996)
- bernardynów (1997)
- franciszkanów reformatów (1998)
- prezentek (1999)
- franciszkanów kamedulnych (2000)

Muzeum podsumowało dotychczasowe wystawy wydaniem pamiątkowego albumu – pierwszy tom „Skarbów klasztorów krakowskich” ukazał się w 2000 roku.

Obecnie prezentujemy tom drugi, poświęcony wystawom z lat 2001–2007:

- zgromadzenia księży misjonarzy (2001)
- księży jezuitów (2002)
- paulinów na Skałce (2003)
- bonifratrów (2004)
- felicjanek (2005)
- dominikanów (2007)

Wystawy z cyklu „Skarby klasztorów krakowskich” były ewenementem w skali nie tylko Krakowa, ale wręcz muzealnictwa polskiego. Po raz pierwszy zaprezentowano tak długi cykl wystaw czasowych, na których pokazano eksponaty przedstawiające przeszłość i teraźniejszość zakonów, rzeczy wyjątkowe i niezwykłe. Plonem tych wydarzeń było wydanie pierwszego tomu albumu, a także właśnie ukazujący się tom drugi.

Książka jest pięknie ilustrowana, zawiera streszczenie w języku angielskim.