Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej RODO, zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym, zapoznać się z REGULAMINEM SKLEPU INTERNETOWEGO, gdzie w Dziale IX zostały zawarte informacje dotyczące ochrony Państwa danych osobowych.

Katalogi

Tadeusz Pawlikowski i jego teatr

Autor: Praca zbiorowa Miejsce wydania: Kraków, rok wydania: 2015, liczba stron: 160, format: 16,5cm x 24cm
- 5.00 -
Tadeusz Pawlikowski i jego teatr W roku 2015 mija setna rocznica śmierci Tadeusza Pawlikowskiego, którego określa się mianem pierwszego reżysera, który nie tylko czuwał nad kolejnością wyjść aktorów na scenę i ich sposobem poruszania się, ale tworzył spektakl jako spójną całość.
Pawlikowski troszczył się o wizualną stronę przedstawienia i jego estetykę.
Nieustannie poszukiwał nowych środków wyrazu, operując światłem, przestrzenią sceny widowni.
Tadeusz Pawlikowski był nie tylko reżyserem ale przede wszystkim dyrektorem dwóch nowych teatrów miejskich w Krakowie i Lwowie.
Był człowiekiem który już za życia obrósł legendą.
Katalog przedstawia historię jego życia prywatnego wplecioną w historię teatru krakowskiego.