Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej RODO, zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym, zapoznać się z REGULAMINEM SKLEPU INTERNETOWEGO, gdzie w Dziale IX zostały zawarte informacje dotyczące ochrony Państwa danych osobowych.

Books in English

The Lajkonik – Legend and Tradition

Autor: Łukasz Olszewski Miejsce wydania: Kraków, rok wydania: 2009, liczba stron: 28, format: 15 cm x 21 cm
- 12.00 -
	The Lajkonik – Legend and Tradition Apart from the fascinating story about the character of the lajkonik as such and the origin and evolution of this folk tradition, readers will find a rich pictorial content here – the text is illustrated with numerous reproductions of iconographic representations from the collection of the Historical Museum of the City of Kraków (e.g. paintings by Michał Stachowicz and Hipolit Lipiński, or prints by Andrzej Zajkowski and Witold Chomicz), as well as archival photographs of the lajkonik’s frolicking from the interwar period and contemporary photos documenting this annual festival.