Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej RODO, zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym, zapoznać się z REGULAMINEM SKLEPU INTERNETOWEGO, gdzie w Dziale IX zostały zawarte informacje dotyczące ochrony Państwa danych osobowych.

Foldery

Thesaurus Cracoviensis. Centrum Interpretacji Artefaktów.

Autor: Praca zbiorowa Miejsce wydania: Kraków, rok wydania: 2018, liczba stron: 68, format: 16,5cm x 21,5cm
- 10.00 -
Thesaurus Cracoviensis. Centrum Interpretacji Artefaktów. Thesaurus Cracoviensis - Centrum Interpretacji Artefaktów zostało otwarte 6 grudnia 2017 roku i właśnie w tym obiekcie powstał centralny magazyn zbiorów, zaś na poddaszu umieszczone zostały pracownie konserwatorskie i pracownia fotograficzna.
W trakcie przygotowywania wytycznych do projektu aranżacji wnętrz powstała idea rozszerzenia funkcji magazynów i pracowni konserwatorskich o element  kontaktu z publicznością.
Przy tym najistotniejsze w obcowaniu z artefaktem/muzealium jest nawiązanie z nim osobistej relacji.
Artefakt jest uśpionym duchem a budzenie go może przybierać najróżniejsze formy: wystawy muzealnej, katalogu, lekcji muzealnej.
I tak efektem przedstawionego tu procesu ideowego planowania oddziału Thesaurus Cracoviensis - Centrum Interpretacji Artefaktów było wysnucie wniosku, że muszą tam być stworzone warunki do tego, aby zwiedzający, miał szansę na własną refleksję i interpretację.
W prezentowanym wydawnictwie możemy się bliżej przyjrzeć kolekcją takim jak:

- Zabytki archeologiczne
- Historia i sztuka Krakowa średniowiecznego