Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej RODO, zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym, zapoznać się z REGULAMINEM SKLEPU INTERNETOWEGO, gdzie w Dziale IX zostały zawarte informacje dotyczące ochrony Państwa danych osobowych.

Promocje

To była hebrajska szkoła w Krakowie

Autor: praca zbiorowa Miejsce wydania: Kraków, rok wydania: 2011, liczba stron: 254, format: 16,5 cm x 21,5 cm
- 5.00 -
To była hebrajska szkoła w Krakowie Gimnazjum Hebrajskie było szkołą o wyjątkowym charakterze, która wychowywała młodzież żydowską jednocześnie w duchu polskiego patriotyzmu i syjonizmu, idei zmierzającej do odbudowania żydowskiego państwa w Palestynie. Do grona nauczycielskiego należeli wykładowcy uniwersyteccy z tytułami doktorskimi. Szkoła wydała wiele osób zasłużonych dla kultury, nauki i polityki Państwa Izrael, a także dla pogłębienia relacji polsko-żydowskich. Wśród nich należy wymienić Rafaela Scharfa, Natana Grossa, Michaela Michaela. Misją tej wystawy jest przypomnienie idei Gimnazjum Hebrajskiego w Krakowie, którą było wychowanie dobrych obywateli Polski, świadomych Żydów i wartościowych ludzi.