Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej RODO, zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym, zapoznać się z REGULAMINEM SKLEPU INTERNETOWEGO, gdzie w Dziale IX zostały zawarte informacje dotyczące ochrony Państwa danych osobowych.

Serie naukowe

Autor: Janusz Tadeusz Nowak Miejsce wydania: Kraków, rok wydania: 2008, liczba stron: 314, format: 17 cm x 24 cm
- 45.00 -
Urny na Kopiec Marszałka Józefa Piłsudskiego w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa We wstępie do katalogu autor szczegółowo opisuje akcję wznoszenia Kopca Marszałka Józefa Piłsudskiego na Sowińcu. W ujmujący sposób opisuje też przywożenie ziemi w urnach z całej Polski,a także z licznych zakątków świata.Do symbolicznego grobu Marszałka, nazwanego później "mogiłą mogił", przybywali tłumnie Polacy, aby w ten sposób osobiście przyczynić się do jego wznoszenia. Wielu zdecydowało się na pieszą wędrówkę. Maszerując przez wiele dni pokonywali setki kilometrów.

Autor wzbogacił treść cytatami fragmentów listów oraz nielicznie zachowanych dokumentów dotyczących uroczystości inauguracyjnej wznoszenia kopca, samego przebiegu sypania ziemi oraz urn.