Sklepy muzealne

Sklepy muzealne

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa posiada obecnie trzy sklepy stacjonarne mieszczące się w Pałacu Krzysztofory, w Podziemiach Rynku oraz w Fabryce Emalia Oskara Schindlera.
W naszej ofercie posiadamy publikacje muzealne: wydawnictwa naukowe (Biblioteka Krzysztoforska, Zeszyty Naukowe, Katalogi Zbiorów), przewodniki po oddziałach MHK, foldery z ekspozycji muzealnych, modele kartonowe do samodzielnego sklejania, czasopismo dla dzieci i młodzieży „Krzysztoforek”, a także wybrane publikacje Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz liczne tytuły innych wydawców dotyczące historii i współczesności Krakowa.
Każdego zainteresowanego krakowskim folklorem zapraszamy do sklepu mieszącego się w Pałacu Krzysztofory, w którym prowadzimy sprzedaż oryginalnych szopek krakowskich wykonanych tradycyjnymi metodami. Posiadamy także foldery, które przybliżą Państwu historię konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Krakowską  oraz szopkowe gadżety.
W naszych punktach znajdą Państwo także wyselekcjonowane pamiątki.  W zależności od aktualnej oferty dysponujemy: albumami w różnych językach, medalami, kopiami historycznych monet, magnesami, notesami, torbami, przewodnikami multimedialnymi i innymi upominkami dla najbliższych.

Zapraszamy również do naszego sklepu online.