Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl

- KOMUNIKAT! - Fabryka Schindlera

Odwołanie spotkania "Głosy Mieszkańców. Upamiętnianie KL Plaszow jako dialogi w świecie wartości"

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za udział i Państwa wypowiedzi na spotkaniu „Głosy Mieszkańców” w dniu 19 marca 2019 r. Jako Muzeum Krakowa jesteśmy przekonani, że działania w przestrzeni miejskiej należy prowadzić w dialogu i poszukiwać konsensu.

Odnotowujemy z satysfakcją ilość głosów, które padły na ostatnim spotkaniu. Niestety wiele ze zgłoszonych przez Państwa oczekiwań i postulatów w swoim zakresie wykraczało poza kompetencje Muzeum. Będąc instytucją, która poważnie traktuje
współuczestników debaty, chcemy być możliwie najlepiej przygotowani do odpowiedzi na Państwa głosy.

Dlatego, aby móc się możliwie najlepiej przygotować do kolejnego spotkania, z przykrością musimy odwołać spotkanie w dniu 26 marca br. w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa.
Bardzo prosimy o powiadomienie o tym wszystkich zainteresowanych.

Jesteśmy przekonani, że czas do kolejnego spotkania pozwoli by nasz dialog był bardziej owocny.
- KOMUNIKAT! -

Po XIII Turnieju Piłkarskim Muzeów

14 października 2017, tradycyjnie już, w hali Com Com  Zone w Nowej Hucie, odbył się  XIII turniej piłkarski muzeów im. Jerzego Dobrzyckiego o Puchar Prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego.  To wydarzenie sportowe od kilku lat przypomina postać pierwszego dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, muzealnika, historyka sztuki, twórcy fundamentów naszej instytucji. Jest także spotkaniem pracowników muzeów z całej Polski, którzy rywalizują ze sobą na piłkarskim boisku, w duchu szlachetnej, sportowej rywalizacji, przy okazji mając okazję do lepszego wzajemnego poznania się.
Archiwum komunikatów