Wystawy zagraniczne

Wystawa
Muzeum Historii Budapesztu

Wystawa "Na wspólnej drodze. Budapeszt i Kraków w średniowieczu"

dodano 14.03.2016
Wystawa Na wspólnej drodze. Budapeszt i Kraków w średniowieczu powstała w wyniku współpracy dwóch instytucji: Muzeum Historii Budapesztu i Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Ekspozycja prezentuje dynamiczny rozwój obu miast od ich początków aż po czasy nowożytne. Ideą jej twórców było zaprezentowanie dziejów Krakowa i Budapesztu z podkreśleniem wspólnych dla obu miast procesów, zjawisk czy postaci w tym okresie.
18.03.2016 -
- 24.07.2016
kalendarium

Cracovia.3D. Kraków – miasto prawa magdeburskiego
Magdeburg

Cracovia.3D. Kraków – miasto prawa magdeburskiego

dodano 15.05.2015
W Magdeburgu, stolicy niemieckiego landu Saksoni-Anhalt, w dniu 12.05.2005 odbyło się otwarcie wystawy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Cracovia.3D. Kraków – miasto prawa magdeburskiego zorganizowanej we współpracy z Kulturhistorisches Museum Magdeburg.

Kraków w Koszycach. Wystawa
Muzeum Wschodnisłowackie w Koszycach

Kraków w Koszycach. Wystawa "Krakowskie tradycje: Bractwo Kurkowe i Lajkonik"

dodano 07.05.2015
7 maja 2015 roku w udostępnianej po remoncie głównej siedzibie Muzeum Wschodniosłowackiego odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy prezentującej dziedzictwo Krakowa. Ekspozycja będzie dalszą częścią narracji o tradycjach krakowskich. Opowieść ta rozpoczęła się w Muzeum Wschodniosłowackim w Koszycach wraz z prezentacją ekspozycji szopek krakowskich w 2012 roku. Jej kontynuacją jest prezentacja dwóch innych zjawisk z miejskiego folkloru, które nierozerwalnie związane są historią i pejzażem architektonicznym Krakowa: Bractwa Kurkowego i Lajkonika.
07.05.2015 kalendarium