POSZUKUJEMY PRAC WINCENTEGO WODZINOWSKIEGO

W związku z trwającymi przygotowaniami do pierwszej monograficznej wystawy poświęconej twórczości artystycznej Wincentego Wodzinowskiego, poszukujemy prac i pamiątek związanych z artystą.

Wincenty Wodzinowski (1866-1940) - malarz kompozycji ludowych i rodzajowych, legionista dokumentujący życie polskich Legionów oraz zasłużony społecznik i wieloletni prezes Związku Powszechnego Artystów Polskich. Jeden z uczniów Jana Matejki i wychowanek Akademii monachijskiej, tworzący dzieła do kolekcji hr. Ignacego Korwina Milewskiego. Niegdyś ceniony przez krytykę, dziś nieco zapomniany artysta, związany życiem i twórczością z Krakowem, Podgórzem oraz Swoszowicmi.

Właścicieli zainteresowanych udostępnieniem dzieł lub osoby przez nich upoważnione prosimy o kontakt z kuratorką wystawy Elżbietą Lang e.lang@muzeumkrakowa.pl .

Wystawa zostanie otwarta 27 czerwca 2024 r. w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.