Warsztaty szopkarskie w Pałacu Krzysztofory

Kolorowa fotografia przedstawiająca szopkę

Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty szopkarskie!

W związku z zakończeniem remontu Pałacu Krzysztofory, w tym roku na Rynek Główny 35 wraca Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich. Zanim jednak będziemy mogli wspólnie podziwiać efekty tegorocznych prac szopkarzy, zapraszamy do Pałacu Krzysztofory na warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz rodzin z dziećmi. Uczestnicy warsztatów pod okiem doświadczonego szopkarza w trakcie zajęć przygotują szopki, które wezmą udział w 79. Konkursie Szopek Krakowskich i zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Pałacu Krzysztofory.

Dla każdej grupy przewidziane są trzy spotkania w następujących terminach:
- przedszkola (3-6 lat): 12, 19 i 26 października
- szkoły podstawowe: grupa I (7-9 lat): 13, 20 i 27 października
- szkoły podstawowe: grupa II (7-9 lat): 15, 22 i 29 października
- szkoły podstawowe: grupa III (10-12 lat): 21, 28 października i 4 listopada
- szkoły podstawowe: grupa IV (10-12 lat): 8, 15 i 22 listopada
- grupa rodzinna (soboty): 23, 30 października, 6 listopada

Warsztaty poprowadzi Pani Anna Malik.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty odbywać się będą w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35).

Zgłoszenia

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się e-mailem na adres: krzysztofory@muzeumkrakowa.pl do 30 września 2021 r.
Spośród zainteresowanych wylosujemy uczestników uprawnionych do udziału w warsztatach.

Grafika: Nagrodzona szopka w kategorii szopki dziecięce (9-11 lat)
nagroda I: Dorota Olszewska, fot. Muzeum Krakowa

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Rysunek Orła Białego oraz szaro-czerwony napis z nazwą Ministerstwa.
Kolorowa fotografia przedstawiająca szopkę