Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Podgórze wielokulturowe – Bułgaria. Koncert zespołu „Iglika”

Najważniejsze informacje
Udział bezpłatny.

Zapraszamy na koncert.

W Muzeum Podgórza często podróżujemy. Najczęściej po Austro-Węgrzech, jednak tym razem chcemy przybliżyć Państwu niezwykłą kulturę muzyczną Bułgarii. A to, dlatego, że Podgórze miało też swoich bułgarskich osadników, więc być może i na Krzemionkach można było niegdyś usłyszeć muzykę z odległych Bałkanów. Zapraszamy, więc do zanurzenia się w skoczne rytmy muzyki, tańca i śpiewów bułgarskich w wykonaniu zespołu „Iglika”. A kto wiem, może na zakończenie dadzą się Państwo również porwać do tańca?
Zespół Pieśni i Tańców Bałkańskich „Iglika” (bułg. pierwiosnek) działa od 2001 r.  i skupia miłośników folkloru bałkańskiego. Jego założycielką i choreografką jest Katarzyna Witek. Głównym celem zespołu jest popularyzacja kultury, pieśni i tańców krajów bałkańskich. W skład zespołu wchodzi również kapela, w której grają profesjonalni muzycy.

fotografia: Andrzej Oleszko

Wydarzenie finansowane z dotacji Rady Dzielnicy XIII.
Najważniejsze informacje
Udział bezpłatny.