Wystawa "Stan zagrożenia"
Wystawa „Stan zagrożenia” mieści się w schronie przeciwlotniczym z lat 50. XX w., pod budynkiem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 na os. Szkolnym 37. Ekspozycja opowiada o instynktownej potrzebie ukrycia się przed zagrożeniem i o najciekawszych budowlach schronowych na świecie. Znajduje się tu także makieta wzorcowego schronu oraz przestrzeń ze skierowanymi do zwiedzających pytaniami, które skłaniają do refleksji.
Zachęcamy do rozpoczęcia zwiedzania Podziemnej Nowej Huty od wystawy głównej „Schrony w Nowej Hucie – dziedzictwo zimnej wojny” na os. Szkolnym 22, a następnie do odwiedzenia wystawy „Stan zagrożenia” na os. Szkolnym 37.
Zachęcamy do rozpoczęcia zwiedzania Podziemnej Nowej Huty od wystawy głównej „Schrony w Nowej Hucie – dziedzictwo zimnej wojny” na os. Szkolnym 22, a następnie do odwiedzenia wystawy „Stan zagrożenia” na os. Szkolnym 37.