Edukacja

Przedszkola i szkoły

Przedszkola i szkoły

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa proponuje szeroki wybór lekcji i warsztatów, adresowanych do dzieci na każdym szczeblu edukacji, zaczynając od przedszkoli kończąc na uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Aktywna wymiana myśli, praca w zabytkowych wnętrzach, przy wykorzystaniu muzealnych rekwizytów, sprzyja rozwijaniu kreatywności, pobudza ciekawość, a przede wszystkim uwrażliwia młodych uczestników zajęć na poznawanie piękna tradycji, kultury i wielowiekowej tradycji Krakowa.

W celu dokonania rezerwacji lekcji, warsztatu lub spaceru, należy skontaktować się z właściwym oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym docelowo odbędą się zajęcia.
Numery kontaktowe oraz adresy e-mail, znajdziecie Państwo w zakładce .

Cennik:
- lekcje muzealne: 100 zł/grupa
- warsztaty: 120 zł/grupa
- lekcje w terenie: 120 zł/grupa
- lekcje w szkole: 140 zł/grupa
- oprowadzanie po wystawach stałych: 85 zł/grupa + bilet wstępu
- oprowadzanie po wystawach czasowych w oddziałach Pałac pod Krzysztofory, Dzieje Nowej Huty i Dom Zwierzyniecki: 50 zł/grupa + bilet wstępu
- oprowadzanie po wystawie stałej w oddziale  Fabryka Emalia Oskara Schindlera – usługa w cenie biletu
- usługa przewodnicka w Oddziale Podziemia Rynku: 90 zł/grupa + bilet wstępu
- wycieczki objazdowe: 100 zł/grupa + koszt transportu
- zajęcia z Krzysztoforkiem lub Dorotką: koszt warsztatu + 200 zł za udział aktora (od grupy)

Rodzice z dziećmi

Rodzice z dziećmi

Zabawa, która uczy - to hasło przewodnie cyklu spotkań dla dzieci, których bohaterowie Krzysztoforek i Dorotka w ciekawy i przystępny sposób wprowadzają małych odkrywców poprzez gry, zabawy i warsztaty w świat tajemnic i przygód magicznego Krakowa. Na najmłodszych odwiedzających Muzeum czekają w ciągu roku również inne ciekawe propozycje, takie chociażby jak ferie czy lato w muzeum.

Strażnicy zaczarowanej księgi

Strażnicy zaczarowanej księgi

5 grudnia o godz. 9.30 oraz 11:30 zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat do Pałacu Krzysztofory, sala audytoryjna Kupferhaus, na spektakl Strażnicy zaczarowanej księgi
 
STRAŻNICY ZACZAROWANEJ KSIĘGI 

Strażnicy zaczarowanej księgi  to dynamiczny i pełen humoru spektakl, który przeniesie widzów w świat krakowskich legend i tajemnic ukrytych w podziemiach Pałacu Krzysztofory. Tu historia spotyka się z legendą, wartka akcja z fantazją, a wszystko przyprawione jest dobrym żartem. Znakomity scenariusz, brawurowa gra aktorów i bajkowa scenografia to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Bohaterowie przedstawienia – Krzysztoforek i Dorotka – za sprawą tajemniczej księgi przeniosą się do średniowiecznego Krakowa i wspólnie z dziećmi przeżyją wspaniałą przygodę. 

Scenariusz: Beata Kołodziej 
Reżyseria: Dariusz T. Cywka
Muzyka: Arkadiusz Reikowski
Scenografia: Wojciech Gdowski
 
Koszt biletu to 10 złotych od osoby, dla opiekunów wstęp jest bezpłatny (1 opiekun na 10 uczniów). Bilety można rezerwować na stronie www.bilety.mhk.pl.

Promocja:  nauczyciel, który wykupi bilety na spektakl dla szkół, otrzyma w kasie kartę rabatową, która gwarantuje 20% zniżki dla całej klasy na zajęcia w ramach oferty edukacyjnej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Karta ważna jest przez 6 miesięcy od daty spektaklu. 

Szczegółowe informacje: 
Centrum Obsługi Zwiedzających 
Rynek Główny 1, 31-042 Kraków 
12 426 50 60, info@mhk.pl


Młodzież

Młodzież

Zapraszamy ludzi młodych, którzy chcą poznawać historię Krakowa w sposób aktywny, mobilizujący do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Dorośli i seniorzy

Dorośli i seniorzy

Wykłady, spacery edukacyjne, warsztaty, spotkania z kustoszami, gry miejskie i debaty to propozycje programu jakim jest Muzeomania, w ramach którego każdy miłośnik Krakowa odnajdzie dla siebie coś interesującego. Poprzez różnobarwność podejmowanych zagadnień i sposób ich prezentacji program Muzeomanii staje się skarbnicą wiedzy dla każdego. Wstęp bezpłatny.
Dla wszystkich seniorów pełnych twórczej pasji, pragnących pogłębić wiedzę na temat historii i kultury Krakowa, proponujemy cykle wykładów w ramach programu Muzeomanii. Tematyka zagadnień podejmowanych podczas spotkań dotyka różnorakich zagadnień stanowiąc skarbnicę wiedzy dla miłośników Krakowa.

Muzeum dostępne

Muzeum dostępne

Realizując ideę dostępu do kultury dla wszystkich, którzy jej poszukują,  proponujemy zajęcia, warsztaty, oprowadzania po wystawach dla osób niewidomych i niedowidzących. Zajęcia mają charakter interaktywny, prowadzone są z wykorzystaniem audiodeskrypcji oraz oglądania dotykowego wybranych eksponatów.
Zapraszamy osoby niewidome i niesłyszące do zwiedzania wystawy Kraków – czas okupacji 1939–1945 w oddziale Fabryka Schindlera została udostępniona dla widzów. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, a także pierwsza próba stworzenia udogodnień dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu do wystawy narracyjnej w Krakowie.

Więcej na:

Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne

Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań dziedzictwem kulturowym Krakowa wśród różnych grup odbiorców sprawia, że w ofercie Muzeum znaleźć można m.in. różnorodne kursy adresowane do uczniów oraz inne konkursy.

Przewodnicy

Muzeomania

Muzeomania

MARZEC - LIPIEC 2019
Zapraszamy na kolejny cykl jesienno-zimowy Muzeomanii Kraków i jego mieszkańcy. W programie: debaty, warsztaty i spacery edukacyjne, wykłady.

Informacja i zapisy:
Centrum Obsługi Zwiedzających
czynne codziennie od 10.00 do 19.00
Rynek Główny 1, 31–042 Kraków
e–mail: info@mhk.pl