Projekty

Projekt konserwacji negatywów z atelier Kriegerów 2017-2018

Projekt konserwacji negatywów z atelier Kriegerów 2017-2018


Krakowski odbiorca kultury

Krakowski odbiorca kultury

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa uczestniczy w projekcie badawczym Krakowski odbiorca kultury.

Dotknięcie tradycji - zbudujmy szopkę

Dotknięcie tradycji - zbudujmy szopkę

W 2016 r. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zrealizowało projekt „Dotknięcie tradycji - zbudujmy szopkę. Warsztaty w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa dla osób z dysfunkcją wzroku” w ramach programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura dostępna 2016”. Projekt powstał we współpracy z Fundacją Kultury Bez Barier z Warszawy i Fundacją Szansa dla Niewidomych z Krakowa.

Opowiedz mi miasto

Opowiedz mi miasto

"Przeszłość, opowiedziana ustami świadków historii" to główna idea projektu Opowiedz mi miasto. Jego podstawowym celem jest edukacja medialna i obywatelska, dotycząca najnowszej historii Krakowa, obecnej w opowieściach mieszkańców miasta. Przez klika miesięcy z najstarszymi krakowianami oraz duszpasterzami sześciu najstarszych krakowskich religii rozmawiali pracownicy MHK. Rozmowy dotyczyły wspomnień związanych z kulturą, sposobami świętowania i wyznawaną religią.

Ocalić od zapomnienia

Ocalić od zapomnienia

Chcąc zachować pamięć tysięcy bezimiennych bohaterów, którzy w czasach okupacji i stalinowskiego terroru walczyli o godność, niepodległość Polski i przyzwoitą egzystencję, stworzyliśmy projekt Ocalić od zapomnienia. Filmowy zapis wspomnień krakowian o doświadczeniach lat 1939–1956. To nasza misja, a ich powinność – mówić przyszłym pokoleniom o naszej wspólnej przeszłości.

Krakowscy Sprawiedliwi

Krakowscy Sprawiedliwi

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, przy współfinansowaniu Muzeum Historii Polski, przedstawia projekt Krakowscy Sprawiedliwi, Motywy, Postawy, Przesłanie. Na portalu pokazane zostały sylwetki 15 osób odznaczonych przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Izraelu medalem „Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata”. Obejrzeć można również przygotowane w ramach projektu materiały filmowe - wywiady.

Niematerialne dziedzictwo miasta

Niematerialne dziedzictwo miasta

Od maja do października 2018 roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa prowadziło konsultacje społeczne (badania fokusowe) w ramach projektu Pochód Lajkonika – ochrona tradycji, animacja i edukacja kulturalna mieszkańców miasta, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura ludowa i tradycyjna" 2018.

Centrum obsługi zwiedzających
Informacja i sprzedaż biletów

Godziny otwarcia:
10:00 - 19:00
tel. 12 426 50 60, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
e-mail: info@mhk.pl